• Головна
  • Проекти
  • "Церкви готові до партнерства з державою", – Голова Держкомнацрелігій...

"Церкви готові до партнерства з державою", – Голова Держкомнацрелігій

28.01.2010, 13:58
"Церкви готові до партнерства з державою", – Голова Держкомнацрелігій - фото 1
Про те, що Церкви та релігійні організації України готові до партнерської моделі відносин з державою запевнив 21 січня у Тернополі Голова Держкомнацрелігій Юрій Решетніков.

exklusiv.gifResh_1.jpgТЕРНОПІЛЬ – Про те, що Церкви та релігійні організації України готові до партнерської моделі відносин з державою запевнив 21 січня у Тернополі Голова Держкомнацрелігій Юрій Решетніков. Окрім того він вважає, що окремі Церкви навчилися з досвіду попередніх президентських виборів і незаангажовані у вибори теперішні. 

"Я б не став говорити про якусь регіоналізацію. Мені здається, що Церкви готові до партнерства  і за багатьома напрямками вони уже  реалізовують партнерську модель: це і благодійні, і соціальні проекти. З боку держави йдеться, щоб привести законодавство до реалій теперішнього часу, до вектору державної політики щодо забезпечення свободи совісті і діяльності Церков та релігійних організацій. У правовому полі налагодити механізм співпраці держави з церквами та релігійними організаціями у різних напрямках та в різних галузях," – прокоментував для РІСУ Юрій Решетніков. 

Серед найважливіших  законодавчих ініціатив у сфері  відносин Церкви і держави голова Держкомнацрелігій вважає нову редакцію "Закону про свободу совісті...", який, утім, не подають на розгляд парламенту у зв’язку зі складною ситуацією там; ініціативи щодо визнання державою богословської освіти та прирівняння викладачів і студентів духовних навчальних закладів з державними і приватними; мораторій на відчуження об’єктів, що колись належали релігійним організаціям, а тепер – у власності держави. Таких, як зазначає Ю. Решетніков, 166 і мораторій повинен запобігти їх приватизації та нищенню, аби пізніше повернути їх Церкві. 

Щодо теми "Церква  і вибори", то Ю. Решетніков оцінює ситуацію позитивно. 

"Церква не тільки інституція, а й громадяни, віруючі  громадяни. Тому очевидно, що вони беруть участь у виборчому процесі і  не байдужі до нашої держави. Тому повністю абстрагуватися від політичного процесу вони не можуть. Інша справа, коли йдеться про невтручання Церкви як інституції у виборчий процес. І в цьому відношенні мені видається, що певні Церкви взяли для себе досвід (з подій 2004-2005 рр. – прим. авт.)," –  констатує голова Держкомнацрелігій. 

Що стосується об’єднання православ’я, то, за словами Юрія Решетнікова, це питання віруючих.

"Окрім закликів, я не можу сказати, що було зроблене чинним Президентом у плані формування єдиної помісної Церкви. І в принципі я йому за це вдячний, тому що будь-які надто активні кроки у цьому напрямку можуть тільки призвести до чергових протистоянь. Взагалі, активних дій з боку влади щодо намагання об’єднати когось у тому, що називається Єдина помісна православна Церква, немає. Я думаю, що тільки товаріщу Сталіну вдавалося усіх об’єднувати, як от у 1946 р. Це уже минуло, на щастя. Безумовно, усі ми зацікавлені у тому, щоб було порозуміння між різними гілками Православ’я. Можливо, і добре було би, щоб Православна Церква об’єдналася. Але це у першу чергу питання самих віруючих, незалежно від того чи це прості парафіяни, священики, а чи єпископи. Я надзвичайно позитивно схвалюю початок діалогу між православними. Та об’єднання може бути наслідком тільки діалогу і бажання до цього", – наголсовив Ю. Решетніков.