• Головна
  • Проекти
  • Онук Махатми Ганді розповів про стан релігійної терпимості в Індії...

Онук Махатми Ганді розповів про стан релігійної терпимості в Індії

22.04.2010, 12:24
Онук Махатми Ганді розповів про стан релігійної терпимості в Індії - фото 1
Прес-конференція проходила в рамках «Тижня довіри», організованого громадським об'єднанням «Основи свободи» і очолюваним Р. Ганді міжнародним об'єднанням «Ініціативи змін», яке пропагує мир і безпеку людей.

exklusiv.gifUKR1.jpgКИЇВ – Онук Махатми Ганді, громадський діяч і борець за права людей в Індії, Раджмахан Ганді, на прес-конференції в Укрінформі розповів про стан релігійної терпимості в Індії, повідомляє кореспондент РІСУ Олександр Бойко.

«Щодо віротерпимості в Індії можу сказати, що звичайно іноді спалахують конфлікти між індусами і мусульманами або між індусами і християнами. Взагалі, в світі є недовіра до того, що називається мусульманським світом чи християнським світом. У світі є багато ініціатив, щоб зменшити недовіру цих двох світів один до одного. Основна проблема в тому, що в цих конфліктах всі відчувають себе жертвами, а іншу сторону кожен бачить агресором. Тут є два моменти. Перший – це реакція парламенту на ці конфлікти. Вона повинна бути не упередженою, адекватною і швидкою. В одних випадках парламент Індії діє швидко і справедливо, в інших же він просто не може нічого вдіяти. Друге – це рівень довіри чи недовіри, який існує в суспільстві. В основному, в індійському суспільстві, незважаючи на те, що ситуації виникають різні, цей дух довіри зростає. Я сам індуїст і повинен сказати, що в багатьох випадках християнські меншини поводяться на жаль досить агресивно. Такі нападки часто трапляються з боку екстремістів, їх не багато, але вони є. Населення християн в Індії всього 2,5%, 30 млн., але я не хочу, щоб хтось думав, що християнське населення Індії живе під якоюсь загрозою, але з жалем я повинен сказати, що такі ситуації агресії виникають». У чому ж проявляється агресивність християнських меншин Р.Ганді не сказав.

Hundy.jpgРаджмохан Ганді відзначив, що єдиним способом подолання таких конфліктів є діалог: «коли одна сторона повинна вислухати іншу». Важлива роль, за його словами, тут відводиться ЗМІ, які показують населенню, що у нас є багато спільного, пояснюють, що співіснування, партнерство, співпраця – це нормально, а боротьба – це ненормально. За словами Р. Ганді, його організація такі діалоги організовує.

Також Раджмохан Ганді зазначив, що сьогоднішній виклик у світі – це виклик роз'єднання, який потрібно долати. Він сказав про відповідальність журналістів і закликав їх зважувати кожне сказане слово на предмет того, до чого воно призведе: до лікування ран суспільства чи до збільшення цих ран.

Прес-конференція проходила в рамках «Тижня довіри», організованого громадським об'єднанням «Основи свободи» і очолюваним Р. Ганді міжнародним об'єднанням «Ініціативи змін», яке своєю метою ставить забезпечення миру і безпеки людей на міжнародному рівні.