Місце, де можна вирішити свої питання

02.10.2012, 14:21
Коли у кардинала Кароля Войтили спитали, чому він так часто відвідує Хресну Дорогу у Кальварії Зебжидовській (Польща), він відповів: «Я тут вирішую усі свої питання». 28 вересня понад три тисячі людей з тією самою метою приїхали на Хресну Дорогу до Шаргорода, що на Вінниччині.

Джерело: CREDO

Зводити Хресну Дорогу у Шаргороді почали близько трьох років тому. Будівництво кожної з 14 капличок-стоянь взяли на себе місцеві католицькі та православні родини. Наразі усі каплички знаходяться на різних етапах будівництва. Але паломництва до ще недобудованої Хресної Дороги вже тривають: чотири рази на рік тут відбувається дієцезіальна Хресна Дорога, а ще частіше парафіяльні.

Хресна Дорога у Шаргороді будується на взірець єрусалимської Via Dolorosa. 14 зупинок у вигляді капличок ведуть від храму св. Флоріана на гору за містом. Ті, хто пройшов єрусалимською Хресною Дорогою, кажуть, що у Шаргороді навіть місцевість своїми ландшафтами подібна до Єрусалима: такі самі схили та пагорби.

Зводити Хресну Дорогу у Шаргороді почали близько трьох років тому. Будівництво кожної з 14 капличок-стоянь взяли на себе місцеві католицькі та православні родини. Наразі усі каплички знаходяться на різних етапах будівництва. Але паломництва до ще недобудованої Хресної Дороги вже тривають: чотири рази на рік тут відбувається дієцезіальна Хресна Дорога, а ще частіше парафіяльні.

У п’ятницю, 28 вересня, вірні з десятків парафій Кам’янець-Подільської дієцезії та з київської парафії св. Франциска приїхали до Шаргорода, щоб духовно з’єднатися з Ісусом у Його дорозі на Голготу. Також цього дня на молебні були гості, зокрема Голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига разом із своїми заступниками, представники місцевої влади та бізнесмени. Великий чорний Лексус одного з бізнесменів стояв прямо перед входом до храму. Його з усіх боків мусила обходити численна процесія вірних, що вийшла з храму на Хресну Дорогу.

Незадовго до дієцезіальної Хресної Дороги рекордними темпами була зведена каплиця третього стояння – «перше падіння Ісуса під хрестом». Поки що це єдина добудована капличка. Її освячення під час молебню провів єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський.

Статуя Ісуса, що впав під хрестом, була зведена на державні кошти з обласного бюджету. Подяки за доброчинність з цього приводу приймав голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига. Нині пан Микола від Партії Регіонів балотується по Шаргородському округу до Верховної Ради України.

Єпископ Леон після освячення каплиці зазначив, що ця святиня, як і Хресна Дорога в цілому, незабаром стануть візиткою Шаргорода, до якої приїздитимуть багато паломників і просто туристів.

Микола Джига удостоївся грамоти за доброчинність і освяченого розарію від Папи Бенедикта XVI. «Кожен з вас, коли добудує свою капличку, отримає від Папи таку грамоту», - сказав владика Леон шаргородчанам, які самотужки зводять каплички стоянь.

Під час своєї промови до вірян Микола Джига сказав, що час перестати думати тільки про збагачення і замислитись про духовне. Він також подарував настоятелю парафії св. Флоріана отцю Роберту Пилипчуку OFM літургійний посуд – чашу та патену. «Я не знаю, що це, але знаю, що воно дуже потрібне у церкві», - прокоментував подарунок Микола Джига.

Тим часом зведення каплиць інших стоянь Хресної Дороги триває. Усі вони, хоч і побудовані в різних стилях, мають один спільний елемент – покриття куполу у вигляді луски риби. Деякі куполи вже повністю покриті, а на деяких покриття лише починається. Отець Альберт Туровський OFM, який курує будівництво святині, каже, що найінтенсивніше будівництво тривало останні сорок днів, протягом яких зводилась щойно освячена каплиця третього стояння. А до цього навіть встановлення трьох хрестів на пагорбі, що символізує Голготу, тривало близько 8 місяців. «Також багато грошей люди віддали на мідну бляху, вона дорого коштує», - каже о. Альберт. – «Хто матиме кошти, цього року може ще й поштукатурить склепіння». На запитання, чи є якісь, хоча б орієнтовні строки закінчення будівництва, о.Альберт посміхається: «Ще не завтра».

Проте Хресна Дорога, хоч поки і недобудована, приносить свої плоди. «З кожним разом на Хресній Дорозі я бачу, як люди перемінюються», - сказав CREDO єпископ Леон Дубравський. – «Вони сюди приходять не лише для того, щоб щось знайти. Люди тут залишають свої молитви, свої терпіння, свою жертовність, а отримують від Господа Бога благодать, яку не можна порівняти ні з чим на Землі. Благодать, яка нас перемінює.»

Наступна дієцеціальна Хресна Дорога у Шаргороді традиційно відбудеться наприкінці листопада, і буде присвячена пам'яті жертв Голодомору.