• Головна
  • Новини
  • УГКЦ має план всесторонньої співпраці з греко-католиками діаспори...

УГКЦ має план всесторонньої співпраці з греко-католиками діаспори

07.05.2010, 11:45
Засобом зміцнення зв'язку вірних з-поза України з рідною Церквою на матірних землях має стати Патріарший паломницький центр, заснований нещодавно при Патріаршій курії.

КИЇВ – Засобом зміцнення зв'язку вірних з-поза України з рідною Церквою на матірних землях має стати Патріарший паломницький центр, заснований нещодавно при Патріаршій курії. Про це повідомив керівник Адміністрації Патріаршої курії, Секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) в інтерв’ю часопису «Патріярхат». За словами владики, «завданням цього Центру є організовувати прощі до святих місць України, а також пропонувати паломництва до визначних святинь світового християнства».

У відповідь на запитання часопису «Патріархат» про співпрацю Патріаршої курії з єпархіями та екзархатами в діаспорі, керівник Адміністрації Патріаршої курії зауважив, що Українська Греко-Католицька Церква є унікальною з огляду на те, що вона має свої структури не лише на матірній території, а й по цілому світі: в Західній Європі, у Північній та Південній Америці і навіть в Австралії. Як зазначив владика Богдан, одним зі суттєвих завдань Патріаршої курії є «підтримувати живий зв'язок між різними частинами Церкви та сприяти зміцненню її єдності у глобальному вимірі».

«Особою, яка усіх нас єднає, є, звичайно, Патріарх – Глава і Отець нашої Церкви, – наголосив владика. – Він є видимим символом і принципом єдності усіх вірних УГКЦ в Україні та на поселеннях».

Також керівник Адміністрації Патріаршої курії зупинився на значенні роботи Департаменту інформації у підтриманні зв’язку з вірними Церкви, які мешкають за межами України: «Саме завдяки його (Департаменту інформації – ред.) діяльності ми вмить можемо довідатися, чим живе наша Церква в Аргентині, в Сполучених Штатах чи Австралії, а вірні й духовенство з-поза України можуть почерпнути найсвіжішу інформацію з церковного життя на матірній землі. Очевидно, комунікацію всередині Церкви потрібно покращувати. Дуже сподіваємося, що наші єпархії та екзархати з поселень будуть присилати більше інформації про церковне та суспільне життя української громади, щоби таким чином доносити також на рідну землю відгомін про життя світового українства. А це життя – знаємо це з досвіду пастирських відвідин єпархій і екзархатів за кордоном – є не менше цікавим та змістовним, як і на рідних землях!», – наголосив Владика Богдан. 

За повідомленням департаменту інформації УГКЦ, Патріарший паломницький центр УГКЦ був створений 8 травня 2009 року при Патріаршій курії УГКЦ Декретом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Блаженнішого Любомира, беручи до уваги ініціативу Патріаршого товариства святого Рівноапостольного Великого київського князя Володимира, задля кращої організації паломницької діяльності УГКЦ та належного забезпечення прочанських духовних потреб.

Упродовж лютого-березня цього року Моніторингова група Патріаршого паломницького центру оглянула 44 паломницькі місця на Заході України. Пріоритетною для ППЦ визначено роботу з паломниками «на вхід». Найближчим часом запрацює інтегрований веб-ресурс з вичерпною інформацією про місця прощ і розроблені Центром паломницькі маршрути. Паспортизованими маршрутами зможе скористатися будь-яка людина, група вірян або туристична компанія.