• Головна
  • Новини
  • Експертна рада «За духовність, моральність та здоров`я України» провела установче засідання...

Експертна рада «За духовність, моральність та здоров`я України» провела установче засідання

21.12.2009, 15:15
До складу Експертної ради Міжфракційної депутатської групи були запрошені представники громадських та релігійних організацій.

КИЇВ – На сьогодні більшість ініціатив держави та громадськості спрямовано на боротьбу з наслідками від тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, ВІЛ/СНІДу, дитячої порнографії, проституції, насилля та на допомогу людям, які вже постраждали від них. Викликає тривогу те, що з кожним роком кількість таких людей не зменшується, а навпаки збільшується, а це свідчить про малу ефективність більшості існуючих державних програм. Саме тому сьогодні потрібно кардинально змінити підхід до боротьби з цими негативними явищами та об’єднати зусилля громадських та релігійних організацій разом із зусиллями держави, Парламенту і громадськості. Для цього при Міжфракційній депутатській групі «За духовність, моральність та здоров`я України» створили Експертну раду.

До складу Експертної ради Міжфракційної депутатської групи були запрошені представники громадських та релігійних організацій. Мета Експертної ради – консультування та ініціювання підготовки нових законів і альтернативних державних програм, розробки рекомендацій та пропозицій, щодо покращення законодавства стосовно наболілих питань для суспільства.

На установчому засіданні Експертної ради, яке відбулось 16 грудня, Українську Греко-Католицьку Церкву представляли керівник Бюро УГКЦ для зв’язків з державними органами влади отець Роман Небожук та віце-президент МБФ „ Карітас України” священик Андрій Нагірняк.

Як повідомив РІСУ о. Андрій Нагірняк, представники УГКЦ наголосили на важливості всебічної підтримки впровадження програм „Християнської етики в українській культурі” у школи та на потребу надання Церквам права засновувати загальноосвітні заклади. Було звернуто увагу на потребу змін в законодавстві в напрямку субсидіювання державою соціальної роботи благодійних організацій, а також наголосив на необхідності вдосконалення законодавства про філантропію. Також було підкреслено важливість формування національних програм протидії епідемії ВІЛ/СНІДу на основі традиційних духовних, моральних та культурних цінностей та пропагуванні здорового способу життя і відповідальної поведінки.